1. narozeniny: taneční veselí i relax na zahradě

V soboru 18. června uspořádal Domov pro seniory GrandPark Havířov oslavu svých prvních narozenin. Velkou rodinu klientů a jejich nejbližších přivítala ředitelka GrandParku Renata Vávrová. Pěkným dárkem na úvod bylo vystoupení malých mažoretek. „Přesvědčili jsme se, že bezprostřednost dětí působí na naše klienty, i na ty s vážnějšími zdravotními problémy, velmi pozitivně. Proto se vystoupení dětí stala v našem domově oblíbenou součástí našeho programu,“ říká ředitelka. Pak se již všichni pustili do ochutnávání narozeninových dobrot při poslechu kapely Trio seniores.

Jak se již stává v GrandParku tradicí, hudba kapely Trio seniores působí přímo terapeuticky. Při poslechu a zpěvu šlágrů se klientům rozzáří oči a postupně se v jejich tělech rozproudí krev. A tak netrvá dlouho a taneční parket se čím dál více zaplňuje. Francouzské hole a někdy i vozíčky jdou stranou a senioři se při tanci vracejí do mladších let… Nad některými tanečními kreacemi zůstávají v úžasu i rodinní příslušníci.

Po tanci je třeba i vydechnout – a k tomu všem sloužila terapeutická zahrada. Vyšlo nádherné počasí, sluníčko svítilo, a tak se místa u stolků i na lavičkách zaplnila spokojenými relaxujícími klienty. Je moc příjemné dát si kafíčko a dortík uprostřed zeleně a květů.

A nakonec nezůstalo jen u oslavy prvních narozenin. Své 92. narozeniny totiž oslavil v předvečer i náš klient Adolf Fiedler. A protože právě pan Adolf je jedním z největších milovníků tance, nesmělo chybět sólo pro oslavence. „Všechny vás moc zdravím a přeji i vám hodně zdraví a štěstí. A nezapomínejte na ty, kteří vás vychovali, ani na Boha. Mám vás rád a je mi tu s vámi dobře,“ předal pan Adolf všem své krásné poselství.