Biblický příběh klienty svátečně naladil

Na Zelený čtvrtek přijely do velikonočně vyzdobeného havířovského GrandParku děti a studenti ze společenství katolického kostela v Českém Těšíně. Nacvičily si představení se zpěvy o Ježíšově křížové cestě na Golgotu, ukřižování a jeho následném vzkříšení. „Bylo to moc pěkné představení, k velikonočnímu času se pěkně hodilo,“ zhodnotil spokojeně dvaadevadesátiletý Jan Vala. Seniorům se líbilo i poselství na závěr – že život vítězí nad smrtí, světlo nad tmou a dobro nad zlem.

„Původně jsme zvažovali uspořádání mše, ale vzhledem k vytíženosti kněží v této době to nebylo možné, tak jsme využili milé nabídky dětí a studentů z Českého Těšína. Mnozí z našich klientů jsou věřící, je pro ně důležité připomínat si křesťanské svátky a prožívat je v tomto duchu,“ vysvětluje aktivizační pracovnice Stáňa Kotlárová.

„Víme, že víra je důležitou součástí života mnoha seniorů, kteří žijí v GrandParku. A protože mají často sníženou pohyblivost, návštěva kostela již pro ně není možná. Proto k nám dochází jak katolický, tak evangelický farář, aby umožnili našim klientům účast na bohoslužbě,“ dodává ředitelka havířovského GrandParku Renata Vávrová. Další bohoslužby se tak budou moci klienti podle jejích slov zúčastnit již v pátek po Velikonocích.