Brigádní generál v GrandParku

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Domov pro seniory GrandPark v Hradci Králové byl otevřen teprve v květnu, ale zájem o něj je velký. Nový domov v něm našlo již téměř 60 klientů, díky kvalitě služeb však mají zájem podívat se do něj i významné osobnosti. V květnu to byla návštěva ministra financí Andreje Babiše, v srpnu se přijel podívat a seznámit se s problematikou poskytování sociálních služeb kandidát na hejtmana Královéhradeckého kraje brigádní generál Martin Červíček.

Spolu s vedením GrandParku si prošel celou budovu, velmi se mu líbilo jak účelné a pěkné zařízení, tak bezbariérovost. Prošel si i terasu a terapeutickou zahradu. Vzhledem k tomu, že kandiduje na hejtmana Královéhradeckého kraje, zajímal se i o finanční stránku poskytování sociálních služeb.

„Smysluplné hospodaření není vždy jenom o penězích, ale i o naplnění potřeb obce, státu a občanů. Registrovaná privátní sociální služba dodržující pravidla pod kontrolou státu není něco, čeho bychom se měli obávat. Naopak je velmi vhodným doplňkem státní sociální péče především pro svoji operativní schopnost přizpůsobit se požadavkům na počty lůžek. Jednoduše stát a obce se nesmí zbavit své primární odpovědnosti za sociální služby, ale pojďme více spolupracovat i s privátním sektorem při zachování kontroly nad jejich činností,“ zhodnotil brigádní generál Martin Červíček.