Chodili spolu z čisté lásky a 17 jim bylo let…

Tuto písničku si senioři z pražského GrandParku s chutí zanotovali spolu se studenty herectví z Mezinárodní konzervatoře. Ti totiž nastudovali známý muzikál Starci na chmelu a pod vedením herečky Ivany Wojtylové opět přijeli za našimi klienty. Seniorům se představení velmi líbilo. „Byl to pro ně takový návrat do mládí – vždyť před 53 lety, kdy muzikál vznikl, mnohým z nich bylo právě těch 17 let, jezdil i na chmelové brigády a prožívali své lásky v texaskách,“ usmívá se vedoucí aktivizace Andrea Bařinová.

Není tedy divu, že senioři zpívali písničky z muzikálu spolu se studenty a nadšeně tleskali při jejich tanečních kreacích. „Všechny nás muzikál nabil pozitivní náladou, klienti si díky němu zavzpomínali na své mládí, na lásky i rozchody. A takové podněty jsou pro ně velmi důležité,“ podotýká vedoucí aktivizace. „Samozřejmě patří velké poděkování herečce a profesorce Ivaně Wojtylové za krásné představení a za ochotu jezdit k nám se studenty. Důležité je i pochopení vstřícnost vedoucí hereckého oddělení Veroniky Žilkové a ředitele Mezinárodní konzervatoře Emila Ščuky,“ dodává Andrea Bařinová.

Za pravdu by jí dali nejen klienti GrandParku, kteří se vždy na studentská představení těší, ale i mnozí rodinní příslušníci. Stává se totiž docela často, že pokud příbuzní seniorů mohou, udělají si čas a přijedou se na představení také podívat.