Dámský a Pánský klub seniory baví

Počet klientů v pražském GrandParku vzrostl během prosince a ledna na čtyřicítku, ale senioři se zde nenudí. Pod vedením terapeutů a aktivizačních pracovníků se věnují takovým aktivitám, jako je terapeutické pečení, výtvarné aktivity, procházky či cvičení. Od ledna mají další možnost. „Našimi klienty jsou jak dámy, tak pánové a samozřejmě mají trochu odlišné zájmy. Proto v našem domově pořádáme jednou týdně Dámský a Pánský klub,“ vysvětluje vedoucí aktivizace Andrea Bařinová.

Podle jejích slov se na Dámský klub seniorky předem už velmi těší. Jaký je program? „Vždy si popovídáme k danému tématu týdne a pak přijde na řadu zkrášlování,“ upřesňuje vedoucí aktivizace. Dámy si dělají nové účesy, lakují si nehty, líčí se a u toho vzpomínají. „Jako profesorka gymnázia jsem byla zvyklá se vždy ráno upravit,“ svěřuje se například s úsměvem Zara Voříšková. Na všech klientkách je vidět, jak jsou rády, že se i v seniorském věku mohou zkrášlit a kromě toho si spolu pěkně „žensky“ popovídat.

Ani muži ve svém Pánském klubu nejsou nikterak ochuzeni, neboť se pravidelně scházejí u kafíčka, hrají šachy, povídají si o sportu, autech a vůbec o všech důležitých pánských tématech. „Věřím, že určitě i o ženách, právě proto tento klub vede můj kolega,“ usmívá se Andrea Bařinová. „Jsou to sice oddělené aktivity, ale naše seniory hezky sdružují. V rámci dámského či pánského fungujícího kolektivu se určitě necítí osamoceni,“ dodává.