Porotcům se nejvíce líbil nový Domov pro seniory v Havířově

Ze 37 projektů v pěti kategoriích získal významné ocenění v celostátní soutěži Nejlepší z realit – Best of Realty 2015 náš Domov. Získal Zvláštní cenu poroty.

Domov pro seniory GrandPark Havířov získal Zvláštní cenu poroty v celostátní soutěži Nejlepší z realit – Best of Realty. V 17. ročníku soutěžilo celkem 37 projektů v pěti kategoriích. „Porota nehodnotila pouze architektonickou stránku objektu, ale zajímal ji náš domov jako celek. Velmi nás proto těší, že tento náš projekt získal ocenění právě za posun v kvalitě a rozsahu nabízených sociálních služeb v Moravskoslezském kraji,“ říká Ľubomír Vais, předseda představenstva společnosti EBM Partner, která je developerem a investorem projektu.

Domov pro seniory GrandPark Havířov byl otevřen v květnu letošního roku. Toto soukromé pobytové zařízení nabízí domov pro 150 klientů v Domově pro seniory a v Domově se zvláštním režimem. „GrandPark jsme nazvali Domovem, který žije. Znamená to, že našim klientům chceme umožnit poslední třetinu života co nejvíce opravdu prožít, nikoliv jen přežít či dožít. A od toho se odvíjí důraz na kvalitu jak v poskytovaném bydlení, tak v našich službách,“ dodává ředitelka havířovského Domova Kateřina Michalíková.

Vzhledem k tomu, že zařízení je určeno pro seniory, jejichž soběstačnost je z různých důvodů snížena, budova je tomu architektonicky přizpůsobena. Samozřejmostí je bezbariérovost, barevné prvky usnadňující orientaci, co největší přístup světla v kombinaci s vhodným osvětlením. Klienti mají k dispozici také dostatek multifunkčních prostor pro širokou škálu terapií a aktivizačních programů. Významnou součástí celého areálu je terapeutická meditační zahrada.

„Příjemné prostředí je důležité, ale neméně významná je pro stárnoucího člověka péče spojená s vlídným slovem, úsměvem a podanou pomocnou rukou,“ říká ředitelka Michalíková a dodává, že v GrandParku uplatňují individuální přístup ke klientům. „Poskytujeme jim péči a pomoc tam, kde je to zapotřebí, na druhou stranu podporujeme rozvoj jejich soběstačnosti a motivujeme je v posilování sociálního začleňování. Ke zdraví našich klientů přispívá také kvalitní domácí, nutričně vyváženou strava.“ O tom všem se zájemci mohou přesvědčit, neboť v GrandParku Havířov je každou středu mezi 13 – 17 hod. Den otevřených dveří.

Ocenění v soutěži Best of Realty je pro společnost EBM Group velkým povzbuzením, ale i závazkem do budoucna. Domov pro seniory v Havířově je prvním z řady GrandParků, na jaře 2016 bude otevřen další v Hradci Králově a o rok později v Praze Štěrboholích. „Naše populace stárne a postupně bude stále důležitější, aby lidé měli možnost prožít své stáří důstojně a bezpečně v příjemném prostředí. Rádi bychom jim v budoucnu takovouto možnost poskytli ve všech krajích,“ říká Ľubomír Vais.