GrandPark v Praze-Štěrboholech přijme první klienty v prosinci

Stavební práce v Domově pro seniory GrandPark v Praze-Štěrboholech zdárně pokračují. V současné době stavbaři kompletují podhledy a začali pokládat finální podlahové krytiny. Naplno také pracují malíři, kteří dokončují nátěry v místnostech. „Byla zahájena montáž vybavení gastroprovozu, který je důležitou součástí domova. Naši klienti dostávají stravu pětkrát denně čerstvě připravenou právě ve vlastním provozu a pod dohledem nutriční terapeutky,“ vysvětluje výkonná ředitelka společnosti GrandPark Renata Prokešová.

Vzhledem k dobrému počasí postupují práce na relaxační terapeutické zahradě a řemeslníci dokončují zpevněné plochy kolem objektu. Kolaudace je plánována na konec října.

„Nové klienty budeme přijímat od začátku prosince, žádosti o umístění u nás evidujeme již nyní. Momentálně jich máme několik desítek,“ říká Renata Prokešová. Pražský GrandPark bude poskytovat sociální a zdravotní služby 150 klientům 24 hodin denně 365 dnů v roce. Bude nabízet tři registrované služby: Domov seniorů, Domov se zvláštním režimem a Odlehčovací pobytovou službu.

Výstavba GrandParku Praha-Štěrboholy začala v říjnu 2015, hrubá stavba byla dokončena  v dubnu 2016. Vzhledem k tomu, že velká část kapacity je v domovech GrandPark určena pro seniory se sníženou soběstačností, budova je architektonicky a technicky přizpůsobena zdravotnímu stavu klientů. „Samozřejmostí je bezbariérovost, barevné prvky usnadňující orientaci, co největší přístup světla v kombinaci s vhodným osvětlením.“ dodává Prokešová. Významnou součástí celého areálu bude i terapeutická meditační zahrada.

„Pozitivním faktem je, že se nám daří stavět kvalitní pobytová zařízení pro seniory se sníženou soběstačností za několikanásobně nižší náklady, než je tomu u státních zařízení,“ hodnotí výstavbu Ľubomír Vais, předseda představenstva společnosti EBM Partner, která je developerem a investorem projektu.