Jak je důležité míti Filipa

V Domově pro seniory GrandPark v Praze-Štěrboholech usedl do Křesla pro hosta již podruhé herec a již podruhé to byl Filip. Po Filipovi Rajmontovi tentokrát přišel na návštěvu Filip Bařina. A že dělá svému jménu čest dokázal pohotovostí a vtipem, s nímž čelil přívalu dotazů zvídavých seniorů. Některými odpověďmi klienty domova velmi pobavil, takže o zábavu a smích nebyla nouze.

Filip Bařina hraje v současnosti v divadle Pod Palmovkou, v divadle U22, točí seriály (např. Rapl, Vyprávěj, Doktor Martin či naposledy Modrý kód). Také režíruje divadelní hry.

Besedu s hercem moderovala aktivizační pracovnice Markéta Nováková – i ona se bavila dotazy publika. „Zpočátku byly otázky docela nevinné, třeba proč Filip k herectví začal i režírovat, ve kterém divadle hraje, jaký je jeho herecký vzor atd. Pak ale přišly i dotazy více na tělo, třeba Jan Kubišta se Filipa na rovinu jako chlap chlapa zeptal, jaké herečky se mu líbí,“ vzpomíná s úsměvem aktivizační pracovnice.

Filip ale také dokázal, že má filipa. Senioři se ho totiž zeptali, co udělá, když mu vypadne v divadle text. „Už se mi to stalo. V té chvíli jsem nahodil text z úplně jiné divadelní hry a prošlo to,“ vzpomínal pobaveně a rozesmál tím i všechny seniory.  Na závěr je potěšil tím, že je velmi nadšený prostředím, ve kterém jsou klienti GrandParku ubytováni.