Jaro, berani a ryby

Zdá se vám slovní spojení v titulku divné? Je to jen heslovité vyjádření dění posledních hodin v GrandParku v Havířově. Jaro k nám v úterý vtrhlo se sluníčkem a teplem naplno, a tak umožnilo posezení a procházky na zahradě, včetně sázení kytiček. Pěkné počasí pokračovalo i ve středu, ale bylo zapotřebí vrátit se dovnitř, na narozeninovou oslavu – tentokrát slavili klienti narození ve znamení Ryb a Berana.

Sluníčko jako by si řeklo, že nás musí zalít nejen svými paprsky, ale i pozitivní náladou a energií. Takže kdo mohl, šel se projít nebo projet ven na zahradu. Nebo aspoň posedět na sluníčku a po zimě se pořádně vyhřát. Na usměvavých tvářích byla vidět velká spokojenost. Někteří klienti se zapojili s aktivizační pracovnicí Bohunkou Počilovou i do sázení kytiček, kterými bude jarně vyzdoben havířovský GrandPark.

Březnoví oslavenci, klienti narození ve znamení Ryb a Berana, si ve středu dopoledne venkovní procházku odpustili – sešli se totiž, aby společně oslavili narozeniny. Nechyběla kytice – jako sluníčko prozářil místnost krásně rozkvetlý zlatý déšť. A pak následovala přání a přípitek nealkoholickými bublinkami. „To je ale dobré, to mi moc chutná, mohlo by to být častěji,“ užívala si lahodný mok Zdeňka Vlčková, která slavila své osmé kulatiny. K dortíkům se pak podávalo kafíčko a následovala hodinka příjemného povídání se vzpomínkami na minulá léta. „Vidíme na klientech, jak pookřejí při takovém společném setkání se svými vrstevníky. Povídáme si pak o tom, odkud jsou, kde bydleli, kde pracovali, na co rádi vzpomínají – a ruku v ruce se zábavou tak vlastně probíhá i reminiscenční terapie,“ vysvětluje aktivizační pracovnice Petra Bebčáková.