Jaro přivítali bombou. Vitamínovou!

Jaro lze přivítat různě – v pražském GrandParku neponechali nic náhodě. Aby eliminovali jarní únavu či oslabení organismu, naservírovali si vitamínovou bombu – a hned dvojitou! Jednou to byla ochutnávka různých druhů džusů během pravidelného degustačního okénka, vzápětí nato si senioři při terapeutickém vaření vlastnoručně připravili skvělou řeřichovou pomazánku.

Ochutnávka džusů zahrnovala rozmanité druhy od různých výrobců. „Naši senioři tak ochutnávali a hodnotili džus pomerančový, ananasový, malina-jablko, černý rybíz, banánový i multivitamín. Mezi sebou si sdělovali dojmy, který džus je sladký nebo kyselý, který by si naopak koupili,“ popisuje s úsměvem aktivizační pracovnice Markéta Nováková. Konečný verdikt z této ochutnávky podle ní zněl, že multivitamín je nejlepší. „Je to velmi fajn ochutnávat více druhů džusu a zároveň se podělit s ostatními o jejich názory na jednotlivé druhy,“ pochvaloval si klient Zdeněk Schlegr.

Během terapeutického vaření si pak senioři s Markétou připravili pomazánku z řeřichy, sýru lučiny, šunkového salámu a vajíček. Samozřejmě z vlastnoručně vypěstované a čerstvě sklizené řeřichy. Sami si pak chválili, jaká to byla vitamínová bomba na jaro. Už teď se ale těší na příští degustační okénko – to sice nebude vitamínové, o to více je lákavé – na klienty štěrboholského GrandParku čeká totiž degustace čokolády.