Když se do toho pustí chlapi…

V pražském GrandParku se s velkou odezvou klientů setkává program nazvaný Dámský či Pánský klub. Jak již název napovídá, jde o oddělené aktivity seniorů a seniorek. „Někdy je zapotřebí, aby se „holky“ a „kluci“ věnovali každý svým aktivitám a naplno si „to své“ užili,“ vysvětluje vedoucí aktivizace Andrea Bařinová. A tak zatímco Dámský klub je zaměřen většinou na zkrášlovací procedury, v Pánském klubu se nejen hrají karty, šachy, ale také se pracuje. Naposledy se natíraly bedničky.

„Je jaro, a tak se v Pánském klubu chlapi chopili barev a s vervou se pustili do práce. Bedničky, které natírají, budou sloužit na pěstování bylinek,“ upřesňuje Andrea. A jak je vidět i z fotografií, pánům to šlo pěkně od ruky. Bylo vidět, že každý z nich má zkušenosti s domácím kutilstvím. Senioři už se těší na pokračování, protože se nejednalo o jednorázovou akci – bedniček na bylinky bude zapotřebí více. Pánové se už teď těší, jak výsledek jejich práce zvelebí GrandPark.

„Nejen že taková činnost naše klienty baví, ale vzhledem k tomu, že se jedná o smysluplnou práci, jejíž výsledek uvidí nejen oni, ale i návštěvy GrandParku, dodává jim to potřebný pocit užitečnosti. Pro seniory je důležité vědět, že ještě nepatří do „starého železa“, ale že můžou přispět ke zvelebení svého současného domova,“ dodává ředitel GrandParku Pavel Ritschel.