Letem světem Havířovem 2016

Už poněkolikáté usedla do Křesla pro hosta v havířovském GrandParku kronikářka města Havířova Hana Dvořáková. Tentokrát vzala klienty na průlet havířovským rokem 2016 ve fotografiích a povídání. „Děje se toho hodně, za loňský rok máme v kronice 400 stran záznamů,“ vysvětlovala seniorům, kterých se sešlo ve společenské místnosti více než dvacet. Mnozí v Havířově prožili podstatnou část svého života, a tak pro ně byly všechny informace ze života města velmi zajímavé.

Hana Dvořáková začala samozřejmě pozitivně – narozením prvních havířovských občánků roku 2016. A pak se střídaly události na náměstí, u Kotulovy dřevěnky, na sportovištích, ve společenských sálech i v muzeích… Krásné při vyprávění bylo to, že kronikářka všechny události, o kterých vyprávěla, zažila osobně. Takže mohla přidávat i různé zajímavé střípky a osobní dojmy, třeba ze setkání s takovými osobnostmi, jako je Michael Žantovský či herečka Simona Stašová nebo skupina Olympic. „Myslela jsem, že už jsou to staří pánové, ale rozbalili to takovým způsobem, že jsme všichni zůstali „paf“,“ přibližuje seniorům vystoupení kapely.

Ve vyprávění se také objevily fotografie a komentáře ze života v GrandParku, protože i ten je nedílnou součástí Havířova. Třeba o tom, jak zdejší klienti rádi tancují. Na závěr senioři odměnili Hanu Dvořákovou velkým potleskem a už teď se těší na další setkání. Na příště jim totiž slíbila vyprávění České ženy ve formě kvízu.