Máte to tu pěkné, řekl herec

Další osobností, která přijala pozvání do Křesla pro hosta v Domově pro seniory GrandPark v Praze-Štěrboholech, byl herec Petr Jeništa. Vyprávěl klientům o radostech i strastech současného hereckého života, třeba i o tom, v kolika různých divadlech hraje a ve kterých hostuje. „Naši klienti se ptali na filmy a seriály, v nichž Petr Jeništa hrál. Někteří senioři herce poznali z jeho role v seriálu Já, Mattoni, v němž ztvárnil roli komorníka,“ říká vedoucí aktivizace Andrea Bařinová.

Vzhledem k tomu, že Petr Jeništa je zpívajícím hercem, který účinkuje i v muzikálech, zazpíval si s klienty české lidové písně. „To se seniorům moc líbilo, a tak, když zpěv skončil, naše klientka Štěpánka Setunská pana Jeništu bez okolků vyzvala, aby ještě něco zazpíval,“ popisuje vedoucí aktivizace. Herec se nenechal dlouho přemlouvat a přidal ještě písně z muzikálu o Lídě Baarové, v němž právě hostuje. Atmosféra byla velmi příjemná a klienti si postupně dodali odvahy i k osobnějším dotazům. „Klient Jan Kubišta se třeba zajímal o to, jaké to je natáčet milostnou scénu,“ popisuje se Andrea Bařinová. Herec mu s úsměvem ihned odpověď: „No, je to někdy velmi těžké!“

Nechyběla ani ukázka jazykolamů, na nichž Petr Jeništa klientům předváděl, jak hbitý musí mít herci jazyk a jak je zapotřebí ho stále trénovat. Atmosféra byla naprosto uvolněná a úžasná.

Petr Jeništa byl ale také příjemně překvapen Domovem pro seniory GrandPark. Velmi se mu líbilo prostředí, ve kterém senioři žijí. „Je tady krásně a čisto, pěkně to tu voní, dovedu si představit, že bych tu bydlel ve stáří,“ řekl. Vzhledem k tomu, že je mu teprve 40 let, s bydlením v GrandParku to tak horké nebude, ale slíbil seniorům, že si rád zase za nimi přijede popovídat.