Mlsné jazýčky si v GrandParku přijdou na své

Mezi mnoha aktivitami, které pro klienty připravují v Domově pro seniory GrandPark v Praze-Štěrboholech, jsou ty „mlsací“ nejoblíbenější. „Míváme zde pravidelně kuchařské okénko, ale také degustační. Když klientům řeknu, že budeme mít degustační okénko, vždy se nemůžou dočkat,“ popisuje vedoucí aktivizace Andrea Bařinová. Samozřejmě i kulinářské aktivity se přizpůsobují počasí – v horku přišla vhod příprava domácích limonád či ochutnávka různých druhů piva, v chladnějších dnech se sliny sbíhaly na domácí bramboráky či ochutnávku sušenek.

„Jak je vidět z fotografií, naši senioři se do kulinářských aktivit zapojují opravdu rádi. Myslím, že takový kuchařský kolektiv by nám mohli závidět i v lecjakém hotelu,“ směje se Andrea Bařinová. A upozorňuje na pohotovost a vynalézavost klientek. „Při přípravě okurkové limonády spojily kuchyňské okénko s kosmetickým – slupky z okurek použily na čelo na vyhlazení vrásek!“ V tom ani přítomní muži nechtěli zůstat stranou a aby nevypadali starší než kolegyně, obložili si obličej okurkovými slupkami také.

Při degustačním okénku je to sice pro seniory bez práce, ale každá ochutnávka má svůj smysl. „Vždy si o jednotlivých výrobcích s klienty popovídáme, pak teprve přichází na řadu degustace. Což znamená, že opět diskutujeme, který výrobek jim nejvíc chutná a který by si rádi koupili,“ popisuje vedoucí aktivizace.