Na MDŽ se plesalo i vzpomínalo

V hradeckém GrandParku pojali oslavu MDŽ velkoryse a uspořádali 1. společenský ples. „Uvažovali jsme, že naše klientky zřejmě nejvíce potěšíme tancem. Samozřejmě každá dáma dostala i tradiční karafiát,“ usmívá se ředitelka domova Monika Utratilová.

Výzdobu jídelny, která se 8. března odpoledne proměnila v plesový sál, zajistili sami klienti. „Například pan Koutník vyrobil snad stovky papírových kornoutků, ze kterých vznikly úžasné dekorativní věnce na stěny jídelny,“ říká s uznáním vedoucí péče Petra Suchá. Občerstvení v podobě tradičních šunkových chlebíčků a zákusků zajistila kuchyně GrandParku, všem chutnalo, takže nálada byla výborná. A co teprve, když spustil JK Band Jiřího Kárníka!

„K poslechu, ale hlavně k tanci se hrály oblíbené české i moravské lidovky, ale nesměly chybět ani takové písňové stálice, jako „Slepičí tanec“ či „Jede, jede mašinka“ a další písně na přání,“ přibližuje atmosféru plesové oslavy Petra Suchá. Písně samozřejmě evokovaly i vzpomínky. „U některých došlo i na slzičky, to když se seniorům vybavovaly texty a melodie dávno zapomenuté. Při takových vzpomínkách si pak emoce bezděčně našly svou cestu ven,“ dodává vedoucí péče.

A tak se celé odpoledne tančilo a zpívalo, přidali se i příbuzní klientů, kteří přišli na návštěvu a využili ples, aby po delší době opět provedli na tanečním parketu své maminky. „Jsme rádi, že se akce vydařila a všem se líbila. Lidé odcházeli s přáním, aby si mohli podobného setkání s hudbou a tancem užít opět co nejdříve,“ hodnotí ředitelka domova.