Páteční dopoledne rozzářilo šest Sluníček

Do havířovského GrandParku přišly v pátek dopoledne děti z mateřské školky Preslova, připravily si s učitelkami pásmo básniček a písniček k MDŽ. „My jsme ze Sluníček, z toho největšího oddělení, už jsme předškoláci!,“ pochlubila se jedna z holčiček. A taky to bylo vidět. Nejen že deštivé dopoledne rozzářily jako opravdová sluníčka, ale také se nestyděly a svými básničkami speciálně pro babičky přinesly radost a úsměvy. Třeba touto básničkou v podání dvou chlapců:

„Maminka má maminku,
v sobotu k ní pojedu.
Upeče mi topinku,
usměje se na dědu.“

Jídelna byla plná, vystoupení sklidilo obrovský potlesk. Pak se Sluníčka rozeběhla mezi babičky a rozdávala vlastnoručně vyrobená přáníčka k MDŽ. A aby to dědečkům nebylo líto, tak dostali přáníčka taky. Potom vzala paní učitelka kytaru a děti si společně s babičkami a dědečky zazpívaly oblíbené písničky. GrandParkem se tak rozléhaly krajové písně Beskyde, Beskyde nebo Okolo Frýdku cestička, ale zpěváčci vyslali i pozdrav do sesterského GrandParku v Hradci Králové písničkou Okolo Hradce, v malé zahrádce… Samozřejmě nemohla chybět na závěr ta nejoblíbenější – Ta naše písnička česká.

Když už to vypadalo na ukončení programu, nastalo další překvapení. Zpívání a recitování vytvořilo natolik „pozitivně nakažlivou“ náladu, že vnučky, které přišly za jedním z klientů, se zeptaly, zda by také mohly ostatním zarecitovat a zazpívat. A tak přidaly krásnou Seifertovu báseň Mamince a píseň Jaroslava Hutky Náměšť. Její slova „co je nejkrásnější, co je nejkrásnější, usměvavé tváře…“ jakoby zrcadlila tváře tleskajícího publika.

Všichni byli nadšeni, a zatímco si Sluníčka rozbalovala sladkou odměnu, babičky a dědové se usmívali. „Bylo to krásné, moc ráda se setkávám s dětmi. Zatímco my pomalu odcházíme, rodí se další a další děti, a to je dobře. Přeji jim moc štěstí,“ svěřila se dojatě 90letá Jindřiška Pěluchová. Schválně si sedla úplně nejblíže dětem. A tak jediný, kdo byl snad trochu nespokojený, byl pohybový pracovník Marek Chmiel. „Nikdo z klientů nechtěl dnes cvičit. Obcházel jsem je, ale všichni mě odmítli, že chtějí jít na koncert. Prý tu budou děti a oni se na ně už moc těší,“ povzdechl si.