Páteční mlsání

Na páteční odpoledne se senioři v hradeckém GrandParku vždy těší, protože je spojeno s mlsáním. Tomu ale předchází páteční dopoledne, které je vyplněno pilnou prací. „Pravidelné pečení s klienty je jednou aktivizačních činností, která je zároveň i terapií. Dobře se tak při chystání surovin a případně při zdobení procvičuje jemná motorika, pracovní návyky a dovednosti, ale i paměť,“ vysvětluje ředitelka domova Monika Utratilová.

Velký zájem byl o pečení koláčků z listového těsta.  „Naši senioři si opravdu pěkně procvičili prsty a ruce, protože tentokrát se nepekla se pouze „placka“, ale klienti koláčky ručně vázali a krájeli jablka. Bavilo je to a byli úžasní – asi proto se jim povedly i koláčky, ty byly taky úžasné,“ říká s úsměvem vedoucí sociální péče Petra Suchá. Dodává, že velkou roli hraje v životě seniorů i možnost setkávání se, společenský kontakt a práce na společném díle spojená s povídáním.

Senioři pak dostanou upečené dobroty jako odpolední svačinku ke kávě. Mlsání je navíc o to příjemnější, že je spojeno s v pravidelnou páteční kinokavárnou v jídelně domova a s promítáním filmu pro pamětníky.  A protože jsou klienti hrdí na to, jak se jim pečení podařilo, rádi dají moučník ochutnat i zaměstnancům GrandParku.