Po obědě na skok do Vysokých Tater

Za okny chumelenice, na obrazovce televize ve společenské místnosti GrandParku se promítají fotografie s modrou oblohou a sluncem ozářenými vrcholky Vysokých Tater. „To je v Popradu, to poznávám, tam jsem také byla!“ reaguje spontánně při prvních obrázcích jedna ze seniorek na povídání havířovské kronikářky Hany Dvořákové. Za klienty GrandParku přišla na besedu již podruhé a její vyprávění se opět setkalo s obrovským ohlasem.

„Bylo to krásné, jako bych se do Tater vrátila,“ svěřuje se po besedě jedna z klientek s rozzářenýma očima. „To já jsem ve Vysokých Tatrách nikdy nebyla, jen v Nízkých. Ale je to tam krásné a paní kronikářka o putování po horách moc zajímavě vypráví. Jsem ráda, že jsem tu mohla být a už teď se těším na další její besedu,“ dodává další ze seniorek.

I pro Hanu Dvořákovou byly chvíle, strávené se zvídavými babičkami a dědečky, přínosné. „Spíše já bych chtěla svým pozorným posluchačům poděkovat za chvíle, které jsem u vás mohla strávit. Cítila jsem se báječně a bylo to pro mě pohlazení na duši,“ usmívá se při odchodu. A slibuje, že si přijde popovídat opět s dalšími fotkami co nejdříve po Novém roce.