Poděkování je nejlepší odměnou

Klientka Anna Štotová se ráda účastní různých aktivit. Zde v Dámském klubu v péči vizážistky.

Stává se, že už se v Česku nebojíme ozvat, když se nám něco nelíbí. Ale občas jako bychom zapomínali, že poděkování je jednoduchou, ale tou nejkrásnější odměnou. Proto celý kolektiv zaměstnanců pražského GrandParku velmi potěšil dopis paní Vocetkové, jejíž maminka se stala jednou z prvních klientek Domova pro seniory GrandPark v Praze-Štěrboholech. Se svolením autorky bychom se chtěli o milá slova podělit:

 

Dobrý den,

ráda bych poděkovala Vašemu kolektivu za výbornou péči, kterou věnují mé mamince, za jejich profesionalitu a empatické chování, kterého si velmi vážím. Za přátelské prostředí plné pohody, které se Vám, pane řediteli, podařilo v GrandParku vytvořit.

O své rodiče jsem pečovala spolu se svou rodinou v posledních pěti letech, proto vím, co péče o staré a nemocné obnáší.

Maminka, Anna Štotová, je jedním z Vašich prvních klientů. Umístění maminky, po smrti tatínka, v sociálním zařízení, jsem považovala za svoje osobní selhání. Na nátlak rodiny jsem k němu přistoupila až po vážném onemocnění dalších členů rodiny. V mém rozhodování mi hodně pomohla paní Urbanová, které bych tímto chtěla poděkovat za její podporu v tomto rozhodování.

Poděkování patří i paní Bařinové za zajímavé aktivizační programy, na které se maminka těší a kterých se někdy zúčastňuji i já.

Děkuji i zdravotním sestrám, pečovatelkám za jejich usměvavost a trpělivost. Zejména pak panu Tadeášovi. Nevím, zda jsem toto jméno nezkomolila. Znám ho jen z vyprávění maminky, která se vždy těší na cvičení s ním.

Mé poděkování patří i kuchařům. Mamince u Vás velmi chutná. Podle jejich slov patří kuchaři řád „zlaté vařečky“. Přesto se jí podařilo shodit za tři měsíce (to je od poslední kontroly u lékaře) téměř šest kilo.

Nesmím zapomenout ani na recepční. Nejenže se plně věnují návštěvám, ale jsou vstřícní a empatičtí i k Vašim klientům. Jak jsem si všimla, nikdy neodmítnou vyslechnout jejich povídání o čemkoliv.

Výsledky práce Vašeho kolektivu jsem si v plném rozsahu uvědomila při nedávné kontrole maminky u lékařky MUDr. Krutinové. Ta potvrdila to, co jsem pozorovala sama při svých návštěvách. To je značné zlepšení nejen zdravotního stavu maminky, ale i zlepšení její psychické kondice.

Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala. Prosté „děkuji“ mi však připadalo velmi strohé a nedostatečné za Vaši náročnou práci.

L. Vocetková