Poradna

Nastavit kvalitní péči o nemocného seniora je nelehký úkol. Tato situace může přijít pozvolna a nenápadně, jako je tomu v případě Alzheimerovy choroby, nebo i velmi rychle při stavech po cévní mozkové příhodě, onkologických onemocněních a stavech po úrazu. Pro nemocného a rodinu tím vznikne nová situace, která přináší mnoho starostí a mnoho otázek, které dosud nemuseli řešit. Jak celou situaci zvládneme? Co je pro nás nejlepší řešení? Kam se můžeme obrátit o pomoc? Jak bude nemoc postupovat dále, jaký bude vývoj nemoci? Je možné zvládnout péči doma, vlastními silami? Jaké sociální služby lze využít? Na která zařízení se mohu obrátit o pomoc? Máme nárok na příspěvek na péči? Atd., atd.

Na některé z těchto otázek možná najedete odpověď v sekci Časté dotazy, nebo v sekci Slovo odborníka. Pokud byste potřebovali poradit jak řešit Váš konkrétní problém, konzultovat Vámi nastavenou péči, kontaktujte naši Poradnu. Naše Poradna je tu pro Vás.

Na dotazy Vám odpovídá Ing. Bc. Renata Prokešová, výkonná ředitelka společnosti GrandPark a.s. Nastavuje péči o lidi s různými typy demence, zejména s Alzheimerovou chorobou, onkologicky nemocné, o klienty s omezenou mobilitou. Věnuje se tréninku paměti, reminiscenční terapii, ošetřovatelské rehabilitaci. Tuto péči zajišťuje v zařízeních sociálních služeb, v domácím prostředí, případně vhodnou kombinací sociální služby využívané v domácím prostředí. Zabývá se kvalitním a efektivním nastavením sociální služby, přičemž klade důraz na individuální přístup ke klientovi. Je také jednatelkou a auditorkou Institutu procesních auditů sociálních služeb a ředitelkou neziskové organizace zaměřené na podporu domácí péče na Kolínsku.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Tel. číslo pokud chcete, abychom Vás mohli kontaktovat telefonicky

Váš dotaz