Před Vánocemi se v hradeckém GrandParku nezahálelo

Že jsou Vánoce až koncem prosince? To je sice pravda, ale s přípravami se musí začít už dříve. A tak už v průběhu listopadu začali klienti GrandParku v Hradci Králové pod vedením svých aktivizačních pracovnic péct cukroví. „Nejen že klientky zavzpomínaly na časy, kdy samy pekly, ale navodilo to příjemnou předvánoční atmosféru a provonělo vanilkou celé patro. A tak se současně propojilo procvičení jemné motoriky rukou i se vzpomínkovou terapií,“ hodnotí s úsměvem vedoucí aktivizace Josef Šimek. Cukroví se bude hodit v průběhu svátků i při Štědrovečerním posezení

A protože senioři poctivě pekli vánoční pochoutky a vůbec byli moc hodní, navštívili je 5. prosince Mikuláš, anděl a čert a obdarovali je drobnými balíčky s pamlsky. Klientky volaly a smály se: „Já byla hodná celý rok.“ Bylo to příjemné zpestření začátku prosince.

Další dárek přišel hned den nato, protože 6. prosince přišel do GrandParku pan Eliáš, který si připravil hezké a poutavé povídání o cestě kávy na náš stůl. Při té příležitosti proběhla i ochutnávka tří druhů kávy s máslovými sušenkami. Všem se akce velice líbila. Klienti málem pana Eliáše nepustili domů – zvídavě se ho ptali na vše kolem kávy a dozvěděli se nové zajímavé informace.