Ředitel rozdával pozitivní energii i pod palbou dotazů

Do Křesla pro hosta usedl v pražském GrandParku tentokrát ředitel domova Pavel Ritschel. Bylo vidět, že senioři a seniorky se těšili na možnost vyzpovídat ředitele – společenská místnost se totiž zcela zaplnila. A klienti byli opravdu zvídaví. „Padalo hodně dotazů ohledně provozních věcí. Také ale seniory zajímalo, kde pan ředitel studoval či v které nemocnici dříve pracoval,“ popisuje vedoucí aktivizace Andrea Bařinová, která akci moderovala.

Klienti GrandParku měli možnost upřesnit si, jak často dochází do domova lékaři či specialisté, zajímala je také možnost rehabilitací a otázky kolem celkového provozu zařízení. „Velmi mě potěšilo, že v záplavě dotazů zazněla i pochvala našich zaměstnanců. Klientka Olga Voráčková během besedy řekla, že ví, jak je práce pečovatelů a sestřiček těžká, a že si jí váží,“ svěřil se ředitel Pavel Ritschel.

„Já jsem také klientům prozradila, že pan ředitel dostal ocenění „Danajský dar“ od herečky Tatiany Vilhelmové za šíření pozitivní energie pacientům,“ dodává s úsměvem Andrea Bařinová. „Ano, to bylo v roce 2012, v době, kdy jsem pracoval na infekční klinice Nemocnice Na Bulovce. Dostal jsem obraz vypálený do dřeva s motivem hlavy psa Tosa Inu a nápisem Řád věrného pomocníka,“ vysvětlil seniorům ředitel.

A jak tehdy zdůvodnila své rozhodnutí dát „danajský dar“ zrovna Pavlu Ritschelovi herečka, která kdysi sama dostala tento dar od prezidenta Havla? „Dlouho jsem přemýšlela, komu štafetu od Václava Havla předám. Protože po své hospitalizaci právě na klinice Nemocnice Na Bulovce jsem si velmi často vzpomněla na ošetřovatele Pavla, který svou dobrou náladou neustále kolem sebe šířil pozitivní energii, měla jsem jasno. Dodnes si pamatuji, jak jsem se těšila na dny, kdy měl Pavel službu. Když přicházel do práce, tak si buď pískal, nebo zpíval a mně to ohromně pomáhalo,“ vysvětlila Vilhelmová svou volbu.

Dar rozdávat pozitivní energii zřejmě Pavlu Ritschelovi zůstal, neboť klienti si besedu s panem ředitelem chválili. Dozvěděli se spoustu zajímavých informací a odpověděl jim na všechny dotazy, takže závěrečný potlesk byl opravdu veliký. A klienti se už dnes těší na dvě květnová Křesla pro hosta. Usedne do nich dramaturgyně Kristína Čepková (dcera herce Petra Čepka) a zpěvačka Zuzana Stirská.