Senioři si vyrobili voňavé svíčky

Klienti GrandParku se každý den věnují různým aktivizačním činnostem. Jednou z těch, které pro ně vymyslela vedoucí aktivizace Andrea Bařinová, je vyrábění svíček. „K samotné výrobě využíváme parafín, barvy, formy na svíce, sklo, kelímky, knoty s plíšky a samozřejmě vůně –  například levanduli, jablko se skořicí nebo čokoládu,“ vypočítává.

Jsou senioři, kteří se dokáží zapojit do výroby nejen prakticky, ale i odbornou přednáškou. „Jedním z našich klientů je vědec RNDr. Luděk Pekárek CSc. Zvládl při zahřívání parafínu, který sám míchal, přednášet ostatním také o fyzikálních aspektech,“ usmívá se vedoucí aktivizace Andrea Bařinová.

Klienti si vyzkoušeli lepení knotů do kelímku tavnou pistolí, barvení parafínu a také jeho zahřívání.Největším překvapením byla hotová svíčka. „Našim seniorům se líbila jak výroba, při které si procvičili jemnou motoriku rukou a schopnost soustředění, ale také výsledek. A proto jsem jim slíbila, že si pravidelně každý týden nějakou svíci společně vyrobíme,“ dodává Bařinová. Zdá se tedy, že pražský GrandPark bude vždy pěkně provoněn.