Senioři z GrandParku si zazpívali s herci

To jsou herci? Začali se klienti vyptávat, když uviděli ve společenské místnosti pražského GrandParku spoustu mladých lidí převlečených do kostýmů. „Ano, jsou to mladí studenti herectví z Mezinárodní konzervatoře pod vedením herečky Ivany Wojtylové a herce Františka Skřípka,“ představila vedoucí aktivizace Andrea Bařinová seniorům hosty, kteří je přišli potěšit svým vánočním vystoupením.

Po odehraném představení, které klienti odměnili velkým potleskem, začaly společenskou místností znít vánoční písně Ježíšku panáčku, Vánoce, Vánoce přicházejí … a další. Klienti nejdříve s nadšením poslouchali, postupně se ale rozezpívali také a přidávali se k hercům, až nakonec zpívali skoro všichni. Zkrátka bylo vidět i slyšet, že vystoupení studentů Mezinárodní konzervatoře bylo všem velmi příjemné.

Na závěr došlo i na povídání o divadle. Klienti byli zvídaví a zajímali se o to, kde studenti zkoušejí, kdo z nich hraje v divadle nebo kdo už hrál ve filmu. Hodně je se ptali i na to, kdo z herců je ve škole vyučuje. Studenti se zapojili do debaty a ochotně odpovídali na dotazy dědečků a babiček. Senioři se dozvěděli, že mladí herci zkouší v divadle v Korunní. Mezi herci, kteří na jejich škole vyučují, nezapomněli zmínit Veroniku Žilkovou, která je vedoucí hereckého oddělení.

Než studenti odešli, přišla k nim klientka Bohuslava Nedbalová a nadšená z představení, zpívání i povídání, zeptala se: „A přijdete se zase podívat?“. Potom se s nimi ještě vyfotila.