Setkání se lvy i Kilimandžárem

Tento týden usedla do Křesla pro hosta v havířovském GrandParku manažerka pro vnější vztahy Věra Breiová. Se seniory si povídala nad fotografiemi ze svých cest do Afriky. „Pro klienty bylo velmi zajímavé prohlédnout si fotografie ze safari v národních parcích Serengeti či Ngorongoro, nebo poslouchat vyprávění o tom, jaká úskalí čekají při výstupu na nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro,“ říká aktivizační pracovnice Stáňa Kotlárová.

„Bylo to moc pěkné, sama jsem v Africe také byla, v Tunisu, ale tady jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí o životě v Keni a Tanzánii. Fotografie tamní přírody, zvířat, rostlin i hor, byly opravdu fascinující,“ přiznává klientka Alena Šlégrová.

Věra Breiová udělala seniorům exkurzi přes hlavní keňské město Nairobi, safari v několika afrických národních parcích, výstup na dvě nejvyšší hory Afriky (Mont Kenya a Kilimandžáro), až po návštěvu neskutečně krásných pláží na ostrově Zanzibar. „Pro seniory je velmi pozitivní setkávat se s novými podněty a informacemi, zvláště tak zajímavou formou, jako je naše Křeslo pro hosta. Již si tak povídali s kronikářkou města Havířov, čekají je ale i další zajímavá setkání, třeba s bylinkářem či chovatelkou včel,“ upřesňuje ředitelka domova Renata Vávrová.