Srdce s láskou darovaná

Prosinec je štědrý měsíc – a pro klienty GrandParku ve všech směrech, ale především po kulturní stránce. V polovině prosince navštívili hradecké seniory žáci 5. B ze základní školy Štefánikova. Pod vedením třídní učitelky Jany Jiškové a asistentky Anny Kadeřávkové předvedli babičkám a dědečkům krátké pásmo o narození broučka, pak zazpívali koledy. Krásný okamžik nastal na závěr, kdy rozdali seniorům napečená perníková srdíčka. „Naši žáci chtěli věnovat srdíčka těm, kteří poctivě vychovávali svoje děti, pracovali a i ve stáří si zaslouží kousek radosti a potěšení,“ vysvětlila třídní učitelka.

Tato akce, kdy bylo předáno „srdce s láskou darované“ se mimořádně vydařila. „Srdce bude viset ve vestibulu u výtahu a bude všem připomínat propojení mládí a stáří,“ říká ředitelka hradeckého GrandParku Monika Utratilová.

Tím ale nadílka kultury neskončila. 19. prosince přišli za seniory studenti biskupského gymnázia a předvedli pásmo vánočních písní. Na oplátku, jako poděkování, dostali od klientů GrandParku ručně vyrobené drobné dárečky.