Tančili tak, až roztančili i seniory

Nevšední zážitek připravili seniorům z havířovského GrandParku před Velikonocemi děti a studenti Taneční školy Happy Day Dance z Ostravy. Pod vedením známého tanečníka, choreografa a režiséra Jana Seitla předvedli taneční vystoupení s téměř neuvěřitelnými akrobatickými prvky. „Jsme moc rádi, že se nám podařilo s vedením souboru dohodnout na vystoupení pro naše klienty. Senioři mají obecně velmi rádi vystoupení dětí, jejichž nadšení a bezprostřednost je nabíjí pozitivní energií. A tentokrát se setkali se skvělými, špičkovými výkony, nad nimiž člověk zůstává v úžasu,“ říká ředitelka domova Renata Vávrová.

Poté, co tanečníci předvedli svá vynikající čísla, vyzvali k tanci i seniory a seniorky. Mnozí jejich pozvání nemohli přijmout, neboť jsou vzhledem ke zdravotním problémům odkázáni při pohybu na vozíček. Ale klienti, kteří mohli, se inspirováni tancem zvedli a s dětmi a studenty si rádi zatančili.

Soubor Happy Day Dance se stal nedávno absolutním vítězem mezinárodní taneční soutěže Vienna Dance Open, na níž dětští tanečníci získali několik prvních, druhých a třetích míst za sóla, dua i formace. „Za to patří velký dík všem našim úžasným talentovaným dětem, které předvedly na soutěži ve Vídní vynikající výkony!!! Byla to absolutní bomba, která znamená postup do další soutěže v Rimini v Itálii,“ říká Jan Seitl.