Už mi, lásko, není 30 let… Ale tančit můžeme!

Janino skupinové cvičení mělo tentokrát změnu. Zatímco jindy si při pauze mezi cvičebními prvky jógy klienti GrandParku Havířov společně zazpívají, tentokrát došlo na tanečky. A vůbec nevadilo, že se tančí ve cvičebních teplácích! Nálada byla totiž nadmíru výborná. Senioři byli nadšeni, Jana se jim totiž vrátila z dovolené a ještě přivezla nové CD s takovými hity, jako „Už mi, lásko, není třicet let…“ Tomu někteří z nich neodolali a pustili se s vervou do tance.

Po taneční přestávce ještě senioři s Janou dokončili pravidelné cvičení a bylo znát, že jsou nesmírně spokojeni. „Paní Jano, vy jste naše dobrá duše,“ ozvala se na závěr jedna ze spokojených klientek. „To ano, tady by měla stát pro vás slavobrána, že jste se vrátila. Vždyť já už jsem byl celý ztuhlý, když jsem necvičil, teď je mi mnohem lépe!“ nadšeně chválil dvaadevadesátiletý Jan Vala. I ostatní senioři přizvukovali, že skupinové cvičení je výborná věc, protože samotným se jim cvičit příliš nechce a ani to tak nedovedou. A všichni cítí, jak jim pravidelný pohyb pomáhá zlepšovat kondici.

Tancování možná přijde na řadu i při příštím cvičení. Je totiž třeba trénovat, protože během podzimu a zimy se chystá několik tanečních akcí s oblíbenými kapelami, při jejichž poslechu to seniory vždy k tanci láká. „Víme, že akce spojené s poslechem starých šlágrů, zpěvem a u některých klientů i s tancem jsou pro seniory velmi důležité. V kontaktu se svými vrstevníky nemají pocit osamělosti, při poslechu známých písniček se jim vybavují vzpomínky na mládí a vrací se jim dobrá nálada. To je dobré pro zpomalení průběhu nemoci třeba i u těch klientů, kteří trpí Alzheimerovou nemocí,“ vysvětluje ředitelka GrandParku Renata Vávrová.