V GrandParku v Havířově natáčela ČT

Česká televize Ostrava si vybrala Domov pro seniory GrandPark v Havířově pro natáčení své nové zpravodajské upoutávky. Pro naše klienty to bylo zpestření při jejich dopoledních aktivitách. Štáb České televize točil nejprve v keramické dílně, poté se stihl přesunout i do místnosti pro reminiscenční terapii. Milou tečkou natáčení bylo předání krásné kytice tulipánů klientce, která nedávno v domově oslavila narozeniny.

Při natáčení v keramické dílně nezahálela ani redaktorka Iva Piskalová a vyzkoušela si práci na mozaikovém obrázku. Tvrdila sice, že nikdy neoplývala výtvarným talentem, ale díky radám paní Melánie, která s úsměvem tvořila svůj obrázek vedle, byla nakonec snaha redaktorky korunována úspěchem. Ani se jí pak z dílny nechtělo odejít – ale povinnost volala.

V místnosti pro vzpomínkovou terapii se Iva Piskalová potkala i s paní Ludmilou, která nedávno oslavila narozeniny. Pro paní Ludmilu bylo trochu překvapením, když jí redaktorka nabídla, že ji odveze do jejího pokoje. Ale ještě větší překvapení čekalo na pokoji. Iva Piskalová jí předala kytici, kterou do té doby pečlivě schovávala. Paní Ludmila dojetím téměř nemohla mluvit, oči se jí leskly a bylo vidět, že na tyto okamžiky bude při pohledu na kytičku ještě dlouho vzpomínat.