Velikonoce? Ani v GrandParku se nezahálelo!

Velikonoce jsou ve většině domácností spojeny se spoustou aktivit – s jarním úklidem, pečením, výzdobou a dalšími přípravami. Podobné to bylo i v pražském GrandParku, jen o to příjemnější, že o úklid se klienti starat nemuseli. „Ale jinak se u nás před Velikonocemi peklo, barvilo, stříhalo, zdobilo, samozřejmě jsme si přitom také vyprávěli o tradicích v rodinách,“ přibližuje sváteční atmosféru vedoucí aktivizace Andrea Bařinová.

Při pečení beránka třeba klientka Danuše Minaříková vzpomínala, jak ona dřív držela tuto tradici ve své rodině. Libuše Kořená se zase rozpovídala o tom, jak na Velikonoce pekla nejen beránka, ale také cukroví, sladké řezy, ale chystala také slané pokrmy. „Vše muselo být krásně přichystané, abych co nejlépe pohostila svou milovanou rodinu,“ zavzpomínala s úsměvem.

„Ve čtvrtek před Velikonocemi jsme uspořádali pro klienty posezení ve společenské místnosti u dobré kávy, a abychom navodili tu správnou atmosféru, pouštěli jsme si záznamy velikonočních jarmarků z různých měst,“ doplňuje vedoucí aktivizace. A podle jejích slov byli senioři spokojeni nejen s tím, jak si mohli zavzpomínat a popovídat se svými vrstevníky, ale nakonec byli pyšní i na to, jak se jim podařilo velikonočně vyzdobit GrandPark. „A nebyla to zásluha jen žen, s radostí se zapojili i mnozí muži,“ usmívá se Andrea Bařinová.