Z jídelny mezi lvy a zebry

Na začátku června se klienti pražského GrandParku podívali do velkých dálav – čekala je výprava až do Keni a Tanzánie v Africe. O životě v těchto zemích, o safari, masajských zvycích, ale i o výstupu na nejvyšší hory Afriky jim přišla vyprávět manažerka pro vnější vztahy Věra Breiová. „Cestopisná vyprávění se seniorům líbí, dozvědí se mnoho nového a někteří z nich zavzpomínají na doby, kdy sami také cestovali. Bylo vidět, jak se do zajímavé přednášky se spoustou krásných fotografií zcela ponořili,“ říká s úsměvem vedoucí aktivizace Andrea Bařinová.

Věra Breiová přišla mezi seniory v cestovatelském – a hned na úvod seniory pobavila, když předvedla, jak se cestuje do Afriky v prosinci, když je v Praze -10 stupňů Celsia, zatímco do Nairobi se přiletí uprostřed parného léta. „To samozřejmě odlétáte v dlouhých kalhotách, v Africe před výstupem z letadla takhle zatáhnete za zip – a z dlouhých kalhot máte kraťasy,“ ukázala přímo na místě a dále přednášela v letní úpravě.

Senioři se pak společně s ní podívali nejen do moderního Nairobi, ale i do dalších oblastí Keni a Tanzánie plných zeleně, rozkvetlých stromů i keřů. Prohlédli si spoustu fotek zeber, antilop, pakoňů, slonů, opic, hrochů i lvů vyfocených během safari, ale zaujal je i výstup na Mont Kenyu a Kilimandžáro nebo záběry ze života Masajů. „Já jsem byla v Africe taky, ale v Tunisu,“ svěřila se na závěr 92letá Olga Voráčková. „Teď už na ty cesty můžu jen vzpomínat, ale bylo to moc zajímavé, i když tam to vypadalo úplně jinak, než jak to vidím na těchto fotkách,“ dodala.