Zazpíval seniorům, seniorka na oplátku jemu

Koncem června navštívil seniory v pražském GrandParku student herectví Mezinárodní konzervatoře Štěpán Staněk. Vzal s sebou kytaru a předvedl, co umí. Když zahrál lidové písně, klienti se spontánně přidali a zazpívali si se Štěpánem. Moc se ale líbily i písničky již zesnulé zpěvačky Zuzany Navarové, Tomáše Kluse a písně z filmu Starci na chmelu. „Na oplátku mladému Štěpánovi zazpívala naše klientka Olga Voráčková píseň Čechy krásné, Čechy mé,“ popisuje s úsměvem vedoucí aktivizace Andrea Bařinová.

„Zpívání byl můj koníček po celý život,“ svěřila se klientka Olga Voráčková. A prozradila na sebe, že zpívala v souboru, ale také mívala hudební vystoupení v hotelech pro zahraniční klientelu v Karlových Varech. Proto pro ni není problém ani zpěv v němčině „Dokonce jsem měla příležitost vystupovat i se zpěvákem Eduardem Hakenem,“ usmívá se paní Olga při vzpomínce.

„Vystoupení Štěpána Staňka se všem moc líbilo, patří mu naše velké poděkování a už teď se těšíme na nějaký další koncert,“ říká na závěr Andrea Bařinová.