Zlatá svatba se sedmičkami pro štěstí

7. 7. 2017 je pěkné datum, se třemi sedmičkami pro štěstí. A pěkné bylo i pro naše klienty manžele Zdenku a Ludvíka Hrabovské. Ten den oslavili v GrandParku Havířov zlatou svatbu. Prožili spolu 50 let a v dobrém a někdy i v tom horším. „Recept na šťastné soužití? To se nedá vysvětlit,“ kroutí hlavou Ludvík Hrabovský. „Jasně, že jsme se někdy poškorpili. Ale nedrželi jsme to v sobě. Začali jsme spolu mluvit i spát a bylo zase dobře,“ usmívají se oba. Shodují se, že je důležité, aby v manželství ani jeden z partnerů paličatě neprosazoval jen to své. „Vždy je třeba najít nějaký kompromis, na kterém se oba shodnou,“ pokyvují hlavami.

Bydleli nedaleko, na Těrlicku. „Znali jsme se už od školy. Když jsem měla 16 let, začali jsme spolu chodit a po dvou letech jsme se vzali,“ vzpomíná Zdenka Hrabovská. Narodily se jim děti, syn a dcera, pustili se do stavby chalupy svépomocí, k tomu se starali o zahradu. Aby toho nebylo málo, začali oba večerně studovat. „A tak jsme všichni doma dělali úkoly – děti, manžel i já,“ směje se paní Zdenka. „Měli jsme spoustu práce, tak ani nebyl čas myslet na nějaké blbosti,“ dodává její manžel.

„Nejhorší to bylo až před devíti lety, když manžel onemocněl. To jsem na všechnu práci okolo domu i zahrady zůstala sama,“ povzdechne si paní Zdenka. Proto se posléze rozhodli, že se přestěhují do havířovského Domova pro seniory GrandPark. „Bydlíme tu už téměř rok. Dcera to má docela blízko, tak nás navštěvuje. Syn to má z Prahy dál. Ale taky máme radost z vnoučat a dokonce už i z pravnoučat – máme tři holčičky,“ svěřuje se s radostí Zdenka Hrabovská. A tak nezbývá než zlatému páru popřát, aby jim letošní tři sedmičky přinesly štěstí a pohodu i do dalších let!