S pečovatelem na skok v Paraguayi

Jedním z oblíbených pečovatelů v královéhradeckém SeniorCentru je Martin Hájek. O klienty se nejen stará během dne, ale také se umí postarat o jejich zábavu. Poprvé jim přinesl ukázat své mazlíčky – hady, které chová. 27. září přišel pro změnu povyprávět o Paraguayi. Martin totiž v této zemi strávil celkem 10 měsíců na dobrovolné misi, při níž pomáhal dětem z chudých osad. Kromě toho tam také navštěvoval školu, v níž se učil španělštinu.

Martinovým největším úkolem v Paraguayi byla propagace programu za nutričně lepší mléko (kozí) v indiánských osadách. Také se stal po celých 10 měsíců hlavním fotografem celého dění v centru, v němž působil. A co mu tato mise dala do života? ,,Dala mi správný pohled na svět, lepší schopnost rozeznat, co je správné a co špatné!“ odpověděl na dotaz Martin. A doplnil, že se určitě chce ještě někdy do Paraguaye podívat.

Martinova přednáška se klientům velice líbila, byla velmi zajímavá. A pro klienty bylo až dojemné dozvědět se, jak Martin v cizí zemi pomáhal chudým, kteří to potřebují.